WOJEWÓDZKI KONKURS POEZJI JENIECKIEJ „NIE TRAĆMY PAMIĘCI” (wideo)

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości”.

Józef Piłsudski

Od 30. lat uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach biorą chętnie udział w konkursie recytatorskim, odbywającym się w łambinowickim Muzeum Martyrologii Jeńców Wojennych. Stało się to już tradycją naszej placówki. Jest to konkurs o bardzo trudnej tematyce, bo wojennej, obozowej, łagrowej, odnoszącej się do czasów II wojny światowej. To również konkurs na bardzo wysokim poziomie. W tym roku uczniowie reprezentowali naszą szkołę w dwóch kategoriach. I kategoria to klasy 4 – 6, II kategoria to klasy 7 – 8.

Podopieczni Pani Ilony Karpińskiej to: Lena Pficner (4b), Zuzanna Mazurkiewicz (8a), Emilia Sobek (8a), Tymoteusz Nawrocki (8a).
Podopieczni Pani Violetty Junki to: Anna Urzędowska (6b), Lena Józak (6b), Julia Czubasiewicz (6b) i Karolina Jankowska (7b).

W obu kategoriach znalazło po 30. uczestników ze szkół całego województwa opolskiego. Rywalizacja była zacięta. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się pięknie. Odpowiednia mimika, dobra dykcja, ciekawa barwa głosu i… wielkie emocje. To wszystko towarzyszyło łambinowickim recytatorom.

Tak jak tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach jest udział w tym konkursie, tak też są już chyba tradycją sukcesy, które co roku zdobywają nasi uczniowie. Gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności JULII CZUBASIEWICZ, która w I kategorii była najlepsza i zajęła I miejsce w województwie. JULEŃKO, BRAWO!!!