Klasa 3a i 3b gospodarzem szkoły w kwietniu - Dzień Piżamy

W poniedziałek 15 kwietnia 2024r. uczniowie klas trzecich urządzili w naszej szkole Dzień Piżamy. Był to dzień, w którym wszyscy mogli chodzić po szkole w piżamie, szlafroku i kapciach.

Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych, były tygrysy, misie, żabki a także wiele innych ciekawych zwierzątek i postaci z bajek. Inne dzieci miały spodnie i koszulki oraz swoje ciepłe domowe szlafroczki, mięciutkie kapcie, kocyki, podusie i przytulanki. Jest to idealna okazja do leniuchowania cały dzień, ale jest to przede wszystkim dzień niesienia pomocy osobom chorym. To wyjątkowy dzień, który oprócz dobrej zabawy ma głębszy przekaz. Jest to czas, w którym solidaryzujemy się z dziećmi chorymi, przebywającymi na oddziałach szpitalnych, dla których piżama to codzienne ubranie. Przy tej okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na nasze zdrowie i profilaktykę zdrowotną.

Nie był to jednak czas smutku. Ten dzień upłynął na zabawie, na poznawaniu siebie i swoich możliwości, na radości i refleksji, że zdrowie to wielki skarb. Wiele radości sprawiły uczniom ćwiczenia gimnastyczne w piżamach, przeciąganie liny, taniec i zabawy przy muzyce, a na zakończenie wielka bitwa na poduszki.
W tym dniu ubranie piżamy to był znak wielkiego serca.