Mistrzowie kostki Rubika (wideo)

Prawie każdy z nas, choć raz w życiu próbował ułożyć kostkę Rubika. Niby zadanie proste, ale nie każdemu się to udaje. Wśród uczniów naszej szkoły są takie osoby, które robią to perfekcyjnie. Jednym z takich uczniów jest Wojciech Zych uczęszczający do klasy 5a, który od dwóch lat bierze udział w profesjonalnych zawodach w układaniu kostki Rubika na czas.

Wojtek od 3 lat układa kostkę i stopniowo robi to coraz szybciej. By odnosić sukces w tej dziedzinie nauczył się około 150 algorytmów. Układa kostki różnego rodzaju, a jego wyniki są potwierdzone na oficjalnej stronie WCA Word Cube Association:

Jego oficjalne rekordy zarejestrowane w Światowej Organizacji Speedcuber to:

Kostka 2x2- rekord 3,61 sekund

Kostka 3x3- rekord 12,3 sekundy

Kostka 4x4- rekord 1 minuta 14 sekund

Pyraminx – 6,32 sekundy

Skewb- 4,75 sekund

Kostka 3x3 jedną ręką- 48,69 sekund.

Startował już na 8 oficjalnych zawodach WCA: w Pawłowicach, Kędzierzynie – Koźlu, Oleśnie, Opolu, Pszczynie, Żmigrodzie i Tarnowskich Górach. W Oleśnie został wyróżniony nagrodą dla wschodzącej gwiazdy w kostce 4x4. W Żmigrodzie startował w zawodach z ówczesnym rekordzistą świata w układaniu kostki 3x3 Tymonem Kolasińskim. Wojtek stale poprawia swoje wyniki, realizując w ten sposób swoje pasje i marzenia.

Drugim uczniem naszej szkoły, który również układa kostkę Rubika jest Kacper Janik z klasy IVb.

Kacper wygrał tegoroczny turniej szkolny, pokonując kolegów i koleżanki z innych klas. Być może rośnie rywal dla Wojtka…