Klasa V b gospodarzem szkoły w marcu – konkursy

1. marca, w Pierwszy Dzień Wiosny, klasa V b zorganizowała, w ramach obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki, konkurs na najciekawsze zestawienie różnych skarpetek. Wielu uczniów startowało w tej rywalizacji, a I miejsce zajęła uczennica klasy IV b – Nikola Piętka. Gratulujemy pomysłu!

Tego samego dnia, po wiosennym spacerze ulicami Łambinowic, odbył się jeszcze konkurs „Wielkanocne ozdoby”. Po trzy osoby z klas: 4 a, 4 b, 5 a, 6 a, 6 b, 7 a, 7 b zademonstrowały swoje artystyczne umiejętności. Zadaniem każdego zespołu było ozdobienie dwóch plastikowych jajek i jednego styropianowego zajączka. Wszystkie materiały plastyczne były dozwolone. Prace trwały 2 godziny lekcyjne.

Następnego dnia oceniono ozdoby. Zrobiła to komisja konkursowa w składzie: p. Monika Płóciennik – Łapka, p. Edyta Golec, p. Violetta Junka i wybrani uczniowie z kl. V b. Oto wyniki:

• I miejsce – kl. 4 b (Lena Pficner, Malwina Starula, Nadia Werner)
  • II miejsce – kl. 7 b (Weronika Głuszek, Laura Dziuk, Paulina Sokołowska)
  • III miejsce – kl. 4 a (Aleksandra Wójcik, Amelia Szczepko, Karina Drab)

W rezultacie powstały przepiękne, kolorowe i oryginalne prace. Gratulujemy sukcesów i… talentu.

W obu przypadkach zwycięzcy konkursów otrzymali „słodkie nagrody”.