KOLEJNY SUKCES ……

19 marca w Niemodlinie odbył się jubileuszowy XV Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha „Ocalić od zapomnienia”. W konkursowe szranki stanęli recytatorzy ze szkół powiatu niemodlińskiego i nyskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice.

Marcin Makuch był obdarzony wieloma talentami. Potrafił pięknie rysować i pisać wiersze, w których opisywał swoje zmagania z ciężką chorobą, ludzką bezradność i tęsknotę. Pisał również o miłości, wierze, przyrodzie i marzeniach. Przedwczesna śmierć nie pozwoliła w pełni rozwinąć skrzydeł temu wyjątkowemu nastolatkowi. Konkurs poświęcony jego poezji ma przypominać wspaniały talent i dobrego pogodnego chłopaka, ponieważ "Człowiek będzie żył tyle, ile wspomnienia o nim".

Jury po burzliwych obradach zdecydowało przyznać obu uczennicom 2 miejsce.

- Julia Czubasiewicz - reprezentantka w kategorii 4-6

- Zuzanna Mazurkiewicz – reprezentantka w kategorii 7-8

Dziewczynki do konkursu przygotowywały się pod bacznym okiem Pani Violetty Junki i Ilony Karpińskiej.