5a - gospodarzem szkoły w lutym

W miesiącu lutym gospodarzem szkoły była klasa Va.

Z tej okazji aktywnie włączyliśmy się organizację Dnia Bezpiecznego Internetu. Przygotowaliśmy wspólnie z panią pedagog Ewą Szczepanowską gazetkę oraz wystawę prac uczniów.

Kolejnym przedsięwzięciem jakie zorganizowaliśmy dla naszych kolegów i koleżanek był turniej jedzenia pączka na czas, zorganizowany w ramach Tłustego Czwartku – 8 lutego. Przedstawiciel każdej klasy miał za zadanie zjeść pączka umieszczonego na talerzu bez pomocy rąk i z zawiązanymi oczami. Emocji było mnóstwo ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Został nim Jakub Matusiak z klasy Vb, drugie miejsce zajął uczeń klasy IVb Kacper Janik, a trzecie miejsce Maksymilian Raróg z klasy VIb. Oczywiście nagrodą dla każdego uczestnika turnieju był pączek.

Następnie 14 lutego przypadły Walentynki. Z tej okazji dziewczęta z naszej klasy przygotowały piękną pocztę walentynkową w postaci pudełka, które stało w świetlicy szkolnej. Wszyscy uczniowie mogli do niego wrzucać walentynki dla swoich koleżanek, kolegów i sympatii... Następnie delegacja uczniów z klasy Va dostarczyła całą pocztę do właściwych adresatów.

Kolejnym przedsięwzięciem w ramach dyżuru był Turniej Kostki Rubika przygotowany bardzo profesjonalnie przez ucznia Wojtka Zycha z pomocą innych kolegów z klasy Va. Każdy uczestnik musiał ułożyć kostkę w jak najlepszym czasie. Pierwsze miejsce z najlepszym wynikiem zajął uczeń klasy IVb Kacper Janik, drugie miejsce zajął Filip Wilczek z klasy VIb, a trzecie miejsce zajęła Oliwia Kocoń z klasy VIIb.

Zorganizowany został również dla uczniów Turniej Tenisa Stołowego. Wszystko odbyło się na sali gimnastycznej pod okiem czujnej komisji sędziowskiej z klasy Va.

Oto wyniki:

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Miłosz Szeremeta z klasy VB, drugie miejsce zajął Bartosz Ceglarek z klasy IVb, a trzecie miejsce - Mikołaj Skiba z klasy IVb.

W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Płaza z klasy VIa, drugie miejsce zajął Tymoteusz Nawrocki z klasy VIIIa, a trzecie miejsce - Wiktor Adamczyk z klasy VIIb.

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za włączenie się do wspólnej zabawy.

Klasa Va