Kiermasz "Świateczny Dar Serca" 2023/2024

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

(Papież Franciszek)

Nasza szkoła stawia sobie za cel kształtowanie w uczniach empatii, wrażliwości i umiejętności pomagania osobom znajdującym się trudnej sytuacji materialnej i życiowe.
Od wielu lat organizujemy kiermasz pod hasłem „ Świąteczny Dar Serca”.
To wspólne dzieło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz osób i instytucji wspierających nasza szkołę.

Kiermasz odbył się w niedzielę 17 grudnia 2023 r. Każda klasa miała przygotowane stanowisko i oferowała bogaty asortyment ozdób oraz wypieków.
Samorząd Uczniowski kusił sprzedażą przepysznych ciast, obok, których nikt nie był wstanie przejść obojętnie. Do naszej akcji dołączyła także grupa seniorów z Łambinowic oferując swoje rękodzieła świąteczne.
Tuż obok szkoły trwała sprzedaż drzewek choinkowych ufundowanych przez Nadleśnictwo Tułowice oraz plantatorów choinek Państwa Anetę i Daniela Czarneckich „Choinki Sidzina”, którzy od wielu lat wspierają naszą akcję, fundując nam piękne choinkowe drzewka, które, jak co roku nie zagrzały długo miejsca na szkolnym placu.
Nasz wspólny wysiłek zaowocował zebraniem środków pieniężnych, które pozwoliły nam wykonać świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów, organizację akcji bezpłatnego śniadania w szkolnej świetlicy w okresie zimowym dla wszystkich chętnych uczniów oraz możliwość udzielania pomocy potrzebującym przez cały rok.
W ramach kiermaszu odbyła się również zbiórka produktów żywnościowych łambinowickich sklepach. Dzięki zebranej żywności wykonaliśmy paczki żywnościowe, które pomogły w przygotowaniu świąt kilku potrzebującym rodzinom uczniów naszej szkoły.
Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły za ogromne zaangażowanie w organizacje kiermaszu, Państwu Anecie i Danielowi Czarnecki „Choinki Sidzina” oraz Nadleśnictwu Tułowice, Parafialnemu Zespołowi Caritas w Łambinowicach za wsparcie naszej akcji a także wszystkim właścicielom i kierownikom sklepów za umożliwienie zbiórki żywności :
Pani Edycie Misz- LEWIATAN Łambinowice i Wierzbie
Pani Mari Flis - Sklep spożywczy ul. Zawadzkiego
Pani Annie Knap – WIMAR Łambinowice
Pani Celina Landas – sklep spożywczy w Łambinowicach

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za Wielki Dar Serca i wsparcie naszej akcji,
za obecność i wspaniałą atmosferę.