ZAKUP MONITORÓW INTERAKTYWNYCH

„Inwestowanie w wiedzę,
zawsze przynosi największe zyski”
                                Beniamin Franklin

Nieustannie zmienia się otaczający nas świat, a więc musi zmienić się również szkoła. Dziś uczniowie powinni uczyć się współpracy, szacunku dla drugiego człowieka. Powinni uczyć się bycia twórczym i dążyć do realizacji swoich marzeń.

Marzena Żylińska uważa, że współczesna szkoła powinna być „szkołą na miarę szytą”. Co to znaczy? „Powinno być to przyjazne miejsce, w którym każde dziecko, niezależnie od tego, jakie ma talenty i trudności, będzie mogło czerpać radości ze swojego rozwoju”.

Pragniemy, aby właśnie takim miejscem była nasza szkoła – Publiczna Szkołą Podstawowa w Łambinowicach. W realizacji tego celu z pewnością pomogą nam najnowsze monitory interaktywne, które zostały ostatnio zakupione ze środków uzyskanych podczas czerwcowego festynu – Święta Szkoły pt. „Mam talent!”. Udało się zakupić aż trzy takie monitory. Jeden w całości ufundowała łambinowicka Fabryka Maszyn „Celpa”. Całkowity koszt tych najnowocześniejszych pomocy to około 30 tysięcy złotych. Dziękujemy bardzo!!!

Praca z wykorzystaniem tych monitorów to niezwykła frajda i przygoda przede wszystkim dla uczniów, ale także i dla nauczycieli. Wykorzystując je, można zaproponować uczniom jedne z najefektywniejszych metod nauki. Wyraziste kolory, różnorakie kształty, interesujące obrazy, dźwięki, niepowtarzalna jakość, oryginalne sposoby pracy z uczniem, arcyciekawe ćwiczenia i… nieodgadnione możliwości. Tak najkrócej można odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest monitor interaktywny?”