„Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” - bierzemy udział

Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego, które będą prowadzone podczas roku szkolnego według ośmiu opracowanych scenariuszy. Program został stworzony przez specjalistki: Aleksandrę Kuberską i Martę Jagodzińską – psycholożki tworzące Emocjonalia, a także Weronikę Snoch i Angelikę Friedrich z Nastoletniego Azylu oraz Justynę Żukowską-Gołębiewską – psycholożkę, reprezentantkę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów i główną Koordynatorkę programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”.
Nasza szkoła bierze udział w tym programie. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli do odwiedzania strony https://mlodeglowy.pl
oraz  strony programu na Facebooku  "Młode Głowy"
Szkolną Lidrką programu jest pedagog szkolna - Ewa Szczepanowska

Jakie są cele Programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”?
– przygotowanie dzieci i młodzieży do rozmowy o towarzyszą umiejętności rozpoznania czterech podstawowych emocji i określenia własnych potrzeb;
– budowanie samoświadomości i dobrostanu wśród osób uczniowskich;
– normalizacja tematu sięgania po specjalistyczną pomoc (każde dziecko otrzyma informację, gdzie i w jaki sposób może szukać pomocy);
– zaopatrzenie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i wychowawców w narzędzia, dzięki którym udzielanie komuś i osobiste korzystanie z pomocy będzie prostsze;
– profilaktyka dotycząca zachowań autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży;
– edukacja i działania profilaktyczne.

Wspieramy rodziców

Z przeprowadzonych przez nas badań „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” wynika, że wzrasta liczba zachowań autoagresywnych, prób samobójczych i samobójstw wśród młodych. Mamy świadomość, że wychowywanie i dbanie o dziecko wymaga zaangażowania wielu osób, dlatego chcemy pomóc nie tylko środowisku szkolnemu, ale myślimy także o rodzicach
i opiekunach. W ramach dodatkowych działań przygotowujemy program wspierający umiejętności rodzicielskie, który pomoże wzmocnić relacje rodzinne, towarzyszyć dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie z wyzwaniami dzisiejszego, dynamicznie zmieniającego się świata; innymi słowy – doda rodzicielstwu mocy. Materiały z nagraniami będą ogólnodostępne na stronie www.mlodeglowy.pl jeszcze w tym roku.

#otwarcieozdrowiupsychicznym #młodegłowy