Wycieczka klas III do Małego Centrum Nauki „Sowa”oraz Bastionu św. Jadwigi w Nysie

11 października uczniowie klasy III a i III b wraz z opiekunami odwiedzili po raz pierwszy Małe Centrum Nauki "SOWA"  oraz Bastion św. Jadwigi w Nysie.

W centrum nauki poprzez zabawę mogli doświadczyć wielu nowych i bardzo ciekawych aktywności. W części wystawowej uczniowie odkrywali zjawiska i prawa rządzące światem, natomiast w majsterni rozwiązywali zadania konstrukcyjne i logiczne.  Zagadki, łamigłówki, eksperymenty, a przy tym dużo świetnej zabawy - czyli to, co lubią chyba wszyscy. Indywidualnie i w grupach odkrywali tajniki nauki, rozwijali swoją kreatywność. W takich miejscach nuda na pewno nikomu nie grozi.

Dużą  atrakcją podczas wycieczki było także zwiedzanie podziemia  Bastionu Multimedialną Trasą Turystyczną. Bastion św. Jadwigi jest pozostałością umocnień habsburskich. Prusacy przebudowali go, dodając zachowane do dziś dwukondygnacyjne kazamaty kamienno-ceglane.
Teraz przewodnikiem zwiedzania był duch Bastionu, czyli dawny jeniec francuski. Opowiadał on to, co mu wyszeptały mury, czyli m.in. o rozwoju twierdzy i najważniejszych wydarzeniach. Dzięki projektorom świetlnym w przystępny sposób pokazana została historia twierdzy, a także losy jej najbardziej znanych mieszkańców czyli Markiza de Lafayette i Charlesa de Gaulle.

Pobyt pozostawił niezapomniane wrażenia , a uczniowie mieli szansę rozwijać swoje kompetencje edukacyjne.