Zajęcia „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole

W nowym roku szkolnym 2023/24 kontynuowany jest program „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki pozyskanym pomocom dydaktycznym uczniowie pogłębiają swoje umiejętności, oraz realizują nowe pomysły.  Na zajęciach z techniki uczniowie klas piątych i szóstych wykonali smakowite tosty oraz naleśniki.

Działania kulinarne jak zwykle sprawiły uczniom wiele radości. Dla młodzieży ważnym elementem była samodzielność w działaniu, praca w grupie, no i oczywiście wykonanie wyśmienitych tostów oraz naleśników  które potem były wspólnie degustowane. W ramach takich zajęć praktycznych przedstawiane są zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń AGD, higieny pracy oraz estetyki podania potraw. Podczas pieczenia i smażenia w szkole unosi się zawsze niesamowity zapach co zachęca innych i motywuje do podejmowania  eksperymentów kulinarnych.