Obóz językowy Euroweek

Początek października uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych spędzili na warsztatach językowych w Długopolu Dolnym. Przez cztery dni uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Peru, Kolumbii i Gruzji.

Przygotowywali projekty i prezentacje w grupach, które potem były pokazywane wszystkim uczestnikom zajęć. Projekty dotyczyły m.in. przygotowywania krótkich scenek z filmów animowanych, prezentacji polskiej kultury oraz przygotowania i zareklamowania przygotowanej przez uczniów aplikacji. Oprócz zajęć uczniowie mieli też możliwość zawarcia nowych znajomości z uczniami ze szkoły podstawowej w Garwolinie. Był to już nasz drugi wyjazd i z tego, co słyszymy od uczniów nie ostatni. Warsztaty Euroweek stwarzają możliwości nie tylko komunikowania się w języku angielskim, ale także poznania innych kultur i tradycji. Dają możliwość zaprezentowania swoich możliwości i talentów, uczą pracy w grupie i otwartości na inne kultury. To wszystko najlepiej jednak widać na zdjęciach:)