Zakończenie Roku Szkolnego klas 1-6

Zakończenie roku to podsumowanie wydarzeń z 10 miesięcy, a także najważniejsze - uzyskanie świadectwa za wytężoną naukę. Wspominamy, co się wydarzyło i ile przeżyliśmy w szkole. Z drugiej strony myślami już jesteśmy na wakacjach.

W piątek 23.06.2023r w Publicznej Szkole Podstawowej w Łambinowicach odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023. O godz. 8.00 spotkali się uczniowie klas 1-6. Dyrektor Szkoły pan Jarosław Figiel przywitał uczniów, nauczycieli oraz przybyłych rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny. Nagrody ufundowane z Rady Rodziców zdobyli także uczniowie ze stu procentową frekwencją oraz z sukcesami w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Na uroczystości zostali docenieni także sportowcy, którzy zdobyli medale na zawodach sportowych. Wszyscy uczniowie, którzy uzyskali średnią 5,0 i więcej otrzymali stypendia naukowe. Dyrektor Szkoły pogratulował młodzieży wyników w nauce, podziękował także nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom obsługi za wspólną wytężoną pracę na rzecz szkoły. Przytoczył także całoroczne sukcesy szkolne: przeprowadzone działania, konkursy, uroczystości, wycieczki, a także prowadzone w szkole programy.

W trakcie uroczystości uczniowie klas 6a i 6b przedstawili  program artystyczny. Była to humorystyczna scenka pokazująca przygody pewnej rodziny i co z nich wynikło. Spektakl był zabawny i wywołał dużo komicznej atmosfery.  Dziewczęta zaprezentowały także układ taneczny, a Oliwia Dudek, Aleksandra Kaplyta i Kacper Borek zaśpiewali wspólnie piosenkę Kai i Viki Gabor zabierając nas w mentalną podróż w nieznane. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę, dobroć i troskliwość. Występy młodzieży poprzedzone były licznymi przygotowaniami i próbami. Okazało się, że nasi młodzi artyści wypadli bardzo dobrze i sprawdzili się na szkolnej scenie przyjmując liczne brawa. W podsumowaniu uroczystości Dyrektor Szkoły podziękował uczniom za występ oraz życzył radosnych i bezpiecznych wakacji.  Po części oficjalnej wychowawcy udali się do wyznaczonych klas, aby wręczyć swoim wychowankom pozostałe świadectwa oraz pożegnać się ze swoją klasą. Wysoka temperatura i podniosła atmosfera tego dnia przyczyniły się do większych emocji. Cała społeczność szkolna w tym dniu miała świadomość, że następny rok za nami. I tak nucąc w myślach przedstawianą piosenkę  „Ramie w ramię, popłyniemy razem…” uczniowie miło pożegnali szkołę na 2 miesiące.