11.05.2023 Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. przygotowanym przez wydawnictwo OPERON. Uczniowie klasy IIIA i IIIB pisali sprawdzian, popularnie nazwany „Trzecioteścikiem”, który składał się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

W jego trakcie badane były kluczowe umiejętności trzecioklasistów, takie jak: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, liczenie i sprawność rachunkowa oraz rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych. Wszystko to odbywało się w przyjaznych dla dzieci warunkach w towarzystwie Bratka ‒ postaci, która pomagała uczniom poradzić sobie z nowymi dla nich emocjami. Bratek tłumaczył dzieciom, że każdy ma talenty i warto doceniać swoje nawet najmniejsze sukcesy.

Uczestnictwo w sprawdzianie ma na celu diagnozę zagadnień, które dzieci opanowały znakomicie, oraz tych wymagających poprawy. Pozwoli to nauczycielom lepiej zaplanować pracę w klasie czwartej i bezpiecznie dla uczniów rozpocząć kolejny etap edukacji.