Finały Powiatu Nyskiego w piłce nożnej zostały rozegrane

Uczennice PSP Łambinowice awansowały do półfinału wojewódzkiego. Po bardzo emocjonującym finale powiatowym w piłce nożnej dziewcząt, nasze uczennice w Igrzyskach Młodzieży uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego.

Świetna postawa każdej z dziewcząt w meczach z rówieśniczkami sprawiła, iż w rywalizacji z uczennicami  z PSP Paczkowa 5-1 oraz z PSP 10 Nysa 7-0 nasze uczennice wygrały oba spotkania tracąc tylko jedną bramkę.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Emilia i Julia Jadczyk, Nikola Zalewska, Maja Drobek, Izabela Hwozdowicz, Milena Hwozdowicz, Ula Zalewska, Marcelina Bryczek, Wioletta Landas oraz Oliwia Górnik.

W eliminacjach powiatowych również uczestniczyły młodsze dziewczęta z klas 4-6 w Igrzyskach Dzieci. Uczennice zaprezentowały się po raz  pierwszy, na tym szczeblu rozgrywek i zajęły czwarte miejsce zbierając spore doświadczenie.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Paulina Sokołowska, Oliwia Dudek, Oliwia Gandziała, Lena Wołoszczuk, Weronika Głuszek, Alicja Kania, Julia Kamińska oraz Amelia Kubiak .

W poniedziałek w Głuchołazach odbył się finał powiatu w Igrzyskach Młodzieży chłopców. W bardzo silnie obsadzonym turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z PSP Łambinowice zajmując trzecie miejsce. W kolejnych meczach pokonali PSP 10 Nysa stosunkiem 4-2, PSP Otmuchów 6-0 w półfinale przegraliśmy z Szkołą Sportową z Nysy 4-2.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Jakub Szober, Krzysztof Kownacki, Rafał Weber, Karol Czarnecki, Filip Wilkiewicz, Mateusz Kollek, Bartek Kowalczyk oraz Marcel Wołoszczuk.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.