Odwiedziny Gajowego Badury czyli spektakl dla klas I-III w ramach programu "Mamy rady na odpady"

W środę 26.04.2023r. w ramach obchodów Dnia Ziemi naszą szkołę odwiedził Teatr Eko Studio ze spektaklem pt. ,,Gajowy Badura”. Przedstawienie realizowane jest w ramach akcji  "Mamy rady na odpady” Samorządu Województwa Opolskiego,  która ma rozpowszechniać wiedzę wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych, jak segregować śmieci.

Bohaterem opowieści był Gajowy Badura – leśniczy, który dba o porządek w lesie, kocha zwierzęta i uwielbia śpiewać. Pozostali bohaterowie: kruk, bóbr, orzeł, pies i krecik to przezabawne kukiełki. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe książeczki o tym samym tytule.