XXX edycja Wojewódzkiego Konkursu Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci” (foto+wideo)

„Mamo
- zapytałam kiedyś-
czy muszę opłakiwać
wrześniowych żołnierzy
stołecznych i prowincjonalnych
powstańców
(nie) jawnych wojowników
którym znicze corocznie zapala
tłum wzruszonych lub napuszonych

Nie musisz – rzekła – ale dzięki nim
możesz”
Adrianna Jarosz „Zaduma”

14 kwietnia 2023 r. w Łambinowickim Muzeum odbył się, jak każdego roku, Wojewódzki Konkurs Poezji Jenieckiej. Tym razem była to już XXX edycja.
 Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: I grupa – uczniowie w wieku 10 – 12 lat, II grupa – 13 – 15 lat i III grupa – 16 – 18 lat. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch pierwszych kategoriach: Marcelina Jasnogórska (4 b), Julia Czubasiewicz (5 b), Lena Józak (5 b) – opiekun p. Violetta Junka; Emilia Cichy (8 c), Emilia Jarosz (8 c), Zuzanna Mazurkiewicz (7 a) – opiekun p. Ilona Karpińska; Jakub Wójcik (8 a) – opiekun p. Katarzyna Bagińska. W tej jubileuszowej edycji konkursu wzięło udział aż 81 uczestników z całego województwa. Poziom prezentacji był niesamowicie wysoki. Uczniowie naszej Szkoły osiągnęli ogromne sukcesy:

- Julia Czubasiewicz, uczennica kl. 5, zajęła II miejsce w pierwszej kategorii (opiekun p. Violetta Junka),

- Emilia Cichy, uczennica kl. 8, zajęła II miejsce w drugiej kategorii (opiekun p. Ilona Karpińska),

- Emilia Jarosz, uczennica kl. 8, zajęła III miejsce w drugiej grupie (opiekun p. Ilona Karpińska).

Dziewczynki otrzymały wartościowe nagrody – książki i sprzęt multimedialny (słuchawki, tablety). Gratulacjom i pochwałom nie było końca! Za rok znów będzie okazja, aby spróbować swych sił w tym specyficznym i trudnym konkursie. Życzymy powodzenia!

Poniżej umieszczono zdjęcia i filmiki, które zostały wykonane i nagrane dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach realizacji projektu „Laboratoria przyszłości”.