Film „Mikołajek”, warsztaty kroszonkarskie, napój Buble Tea, czyli… wycieczka klas IV

24 marca, jeszcze przed Wielkanocą, uczniowie klas IV a i IV b uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Był to wyjazd do Opola. Złożyły się na niego trzy części.

O godz. 9.00 zasiedliśmy wygodnie w fotelach w opolskim kinie „Helios” i obejrzeliśmy film animowany „Mikołajek”. Na ekranie pojawił się nie tylko główny bohater, tytułowy Mikołajek, jego koledzy, ale także autorzy książki – Rene Goscinny i Jean Jacque Sempe.

Po filmie pojechaliśmy do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Spacerowaliśmy po skansenie. Obejrzeliśmy starą wiejską zagrodę i pasące się zwierzęta, kozy i owce. Po zrobieniu zdjęć przeszliśmy do głównego budynku muzeum, a tam powstały, podczas warsztatów, „wielkanocne cuda i cudeńka” – kroszonki i pisanki.

Ostatni punkt wycieczki to degustacja Buble Tea. To bardzo modny ostatnio napój. Jak się dowiedziały dziewczynki z kl. 4 b, to „picie” wywodzi się z Tajwanu. Jego baza to herbata, może być zielona, czarna lub inna, ale najważniejsze są dodatki – kulki lub paski tapioki (a te przygotowywane są ze skrobii).

Podsumowując naszą wycieczkę, można stwierdzić, że było to „coś” dla ducha i „coś” dla ciała. Film, tradycje wielkanocne i degustacja herbaty – to wszystko się uzupełniło w jedno.
I… w świetnych humorach wróciliśmy do Łambinowic.