Konkurs na Stroik Wielkanocny

Na przełomie marca i kwietnia został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny na wykonanie stroika wielkanocnego. Celem tej inicjatywy było kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz zachowanie tradycji kulturowej związanej ze Świętami Wielkanocnymi.

Rozwijanie wyobraźni, pobudzenie kreatywności uczniów, oraz wrażliwości estetycznej. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace w których wykorzystali różnorodne materiały naturalne takie jak: kora, drewno, mech, gałązki bazi , a także wydmuszki jajek.  Pomysłów było bardzo dużo. Wszystkie stroiki  zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym wzbudzając zainteresowanie młodzieży. Nadawały one świątecznej atmosfery i przypominały o zwyczajach i obrzędach Świąt Wielkanocnych.  Komisja konkursowa wyłoniła najciekawsze prace, a zwycięzcy zostali nagrodzeni.

I miejsce- Julia Janicka kl. 4a

II miejsce –ex aequo  Aleksy Święcicki kl.5b, Marlena Rosenberg kl. 4a

III miejsce – Magdalena Sobek kl. 5b

Wyróżnienia:

Julia Kamińska kl.5a, Oskar Jędrzejewski kl. 4a, Emilia Sobek kl.7a, Marta Plachta kl.5b,

Agata Kowalczyk kl. 4a, Marcin Pośpiech kl. 4b.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!