6a - Gospodarzem szkoły w styczniu

„Karnawałowe zabawy szkolne”- tak można określić zrealizowane działania kl.6a w ramach gospodarza szkoły w styczniu. Po długich, ponurych jesiennych miesiącach przyszedł czas na rozrywkę. W związku z tym uczniowie  postanowili rozweselić, rozbawić wszelkich ponuraków.

Na długich przerwach można było brać udział w różnorodnych zabawach, które organizowała klasa 6a. Odbył się konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe. Zaprezentowały się w nim  różnorodne postacie z filmów i bajek. Wyróżnione zostały osoby najbardziej oryginalnie ubrane. Uhonorowane zostały koronami królewskimi z papieru. Można było także sprawdzić się w dziedzinie sportu. Konkurs z hula hopem i skakanką pokazał, że chętnych nie brakuje do sprawdzenia swoich sił. W konkurencji  z balonami uczniowie pokazali, że potrafią bawić się i mają w sobie spryt. Rzucając do siebie nie było to proste, żeby balon nie spadł na ziemię, zwłaszcza że wpadał zaplanowany „przeszkadzacz”. Najważniejszym elementem karnawałowych dni 6a, który nieustannie towarzyszył i spajał całość była energetyzująca muzyka. DJ Maxymilian nie żałował dobrych rytmów. Dzięki niej wszyscy uczniowie mogli poczuć dystans i wspaniale się bawić. Najpopularniejszy  utwór „Belgijka” porywał społeczność szkolną z kątów i ławek na korytarzach podczas przerw, a widoczne rozpromienione twarze wszystkich odmieniły. Dzięki organizacji takich dni można było poczuć, że szkoła to nie tylko nauka. Jest także wspólna zabawa.