Ciepłe śniadania w świetlicy szkolnej

Dzięki funduszom uzyskanym przez naszą szkołę ze zbiórki społecznej pod hasłem „Świąteczny Dar Serca”, wznowiona została akcja „Ciepłe śniadania w świetlicy szkolnej. To jedna z form realizacji programu profilaktycznego oraz działań wspierających program dla szkół „Mleko i owoce w szkole”.

Akcja polega na bezpłatnym umożliwieniu zjedzenia ciepłego śniadania wszystkim chętnym uczniom w naszej szkole. Porcja to talerz płatów z ciepłym mlekiem. Do wyboru są płatki kukurydziane i czekoladowe. Chcemy w ten sposób zachęcić uczniów do spożywania produktów mlecznych oraz wyrobić w nich potrzebę zjadania pierwszych śniadań, co wpływa na ich prawidłowy rozwój oraz kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe. Akcja od pierwszych dni cieszy się ogromną popularnością,  o czym świadczą tłumnie odwiedzający świetlicę uczniowie. Te profilaktyczne działania przewidziane są  na okres zimowy, który szczególnie jest uciążliwy dla uczniów dojeżdżających.