Świetlicowe „Co nieco”

Tak  niedawno w świetlicy rozpoczynaliśmy nowy rok szkolny, a powoli zbliżamy się do półrocza. Przychodzi więc czas na małe podsumowania. Świetlica stała się „drugim domem” dla wielu uczniów. Spędzają w niej czas bardzo różnorodnie.

Często jest gwarnie, głośno i wesoło, ale przychodzi też czas na skupienie i zadumę, gdy odrabiamy zadania lub podejmujemy innego typu wyzwania. Bardzo często są  to zadania plastyczne, które uwrażliwiają nas na piękno, doskonalą naszą motorykę dłoni, palców i nadgarstków. Uczą, że materiałem do pracy plastycznej mogą być nawet przedmioty, zwyczajowo uznane za śmieci. Nie wymagamy uzdolnień plastycznych, ale dążymy do wytrwałości, staranności i kreatywności. Mamy też okazję pochwalić się naszymi dziełami, dzięki licznym wystawom naszych prac. Uczniowską energię można też spożytkować podczas zabaw na boisku szkolnym, w sali gimnastycznej oraz podczas zabaw ruchowych przy muzyce w świetlicy. W  zimowe poranki, każdy chętny uczeń może skorzystać z oferty ciepłego śniadania w postaci płatków z mlekiem. To akcja profilaktyczna, która jest sponsorowana z funduszy uzyskanych ze zbiórki społecznej pod hasłem „Świąteczny Dar Serca”. Zdobywamy też wiedzę i umiejętności kulinarne podczas świetlicowych warsztatów. To promocja zdrowego stylu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych, którą możemy realizować dzięki projektowi „Laboratoria przyszłości”.  Zakończyliśmy również pierwszą część programu dla szkół „ Mleko i owoce w szkole”. Obecnie czekamy na rozpoczęcie drugiej tury tego programu, który zostanie wznowiony po feriach zimowych. I tym sposobem dotarliśmy do zimowej przerwy zwanej feriami, na którą uczniowie czekają z niecierpliwością . Zasłużyli sobie na wypoczynek, po ciężkiej półrocznej pracy.