Kiermasz "Świąteczny Dar Serca"

Święta Bożego Narodzenia, to doskonały czas na dzielenie się dobrem i ciepłym spojrzeniu na potrzeby drugiego człowieka. Te potrzeby bywają różne, czasami wystarczy wsparcie dobrym słowem, aby podnieść kogoś na duchu, a czasami niezbędna jest pomocy bardziej konkretna i wymierna w postaci środków materialnych.
Nasza szkoła stawia sobie za cel kształtowanie  w uczniach  empatii, wrażliwości i umiejętności pomagania osobom znajdującym się trudnej sytuacji materialnej i życiowe. Cel ten udaje nam się osiągnąć poprzez realizację konkretnych zadań . Jednym z nich, już od wielu lat,  jest organizowanie tradycyjnego kiermaszu pod hasłem „ Świąteczny Dar Serca”.  To wspólne dzieło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły .

Kiermasz odbył się w niedzielę 18 grudnia 2022r.  Tuż przed transmisją finałowego meczu Mistrzostw Świata w piłce nożnej nasza szkoła zajaśniała blaskiem świateł odbitych w mnóstwie ozdób świątecznych, po korytarzach unosił się zapach świątecznych pierniczków i woń świerkowych stroików, a salę gimnastyczną wypełniły tłumy gości zainteresowanych zakupem świątecznych specjałów , a tym samym wsparciem naszej akcji. Zakupom towarzyszył koncert kolęd  w wykonaniu uzdolnionych wokalnie uczniów naszej szkoły. Każda klasa miała przygotowane stanowisko sprzedaży i oferowała bogaty asortyment ozdób i innych ciekawostek świątecznych .
Samorząd Uczniowski kusił sprzedażą przepysznych ciast, obok, których nikt nie był wstanie przejść obojętnie, po prostu aż „ciekła ślinka „ na ich widok.

Tuż obok szkoły trwała sprzedaż drzewek choinkowych ufundowanych przez Nadleśnictwo Tułowice oraz plantatorów choinek Państwa Anetę i Daniela Czarneckich „Choinki Sidzina”, którzy od wielu lat wspierają naszą akcję, fundując nam piękne choinkowe drzewka, które w tym roku  nie zagrzały długo miejsca na szkolnym placu, bo zeszły wszystkie niczym „ Ciepłe bułeczki”.
Po raz kolejny zdaliśmy egzamin z pracy na rzecz pomagania drugiemu człowiekowi. Nasz wspólny wysiłek zaowocował zebraniem środków pieniężnych, które pozwoliły nam wykonać świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów, organizację akcji bezpłatnego śniadania w szkolnej świetlicy w okresie zimowym dla wszystkich chętnych uczniów oraz możliwość udzielania pomocy potrzebującym przez cały rok.

W ramach kiermaszu odbyła się również zbiórka produktów żywnościowych łambinowickich sklepach. Dzięki zebranej żywności wykonaliśmy paczki żywnościowe, które pomogły w przygotowaniu świąt kilku potrzebującym rodzinom uczniów naszej szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły za ogromne zaangażowanie
w organizacje kiermaszu, Państwu Anecie i Danielowi Czarnecki „Choinki Sidzina” oraz Nadleśnictwu Tułowice za wsparcie naszej akcji a także wszystkim właścicielom i kierownikom sklepów za umożliwienie zbiórki żywności :

Pani Edycie Misz- LEWIATAN Łambinowice i Wierzbie

Pani Mari Flis  - Sklep spożywczy ul. Zawadzkiego

Pani Annie Knap – WIMAR Łambinowice

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za Wielki Dar Serca i wsparcie naszej akcji.