Andrzejki w klasie 4a

29.11.22 w bibliotece szkolnej zebrali się uczniowie Harrego Pottera z klasy 4a, aby pielęgnować tradycje andrzejkowe. Na „bankiecie” oprócz poczęstunku nie obeszło się bez wróżb i czarów.

Największym powodzeniem cieszyła się stara polska tradycyjna wróżba lania wosku oraz „przebijane serce”, czyli typowanie kandydatów na żonę lub męża. Po skonsumowaniu wszystkich łakoci, z opakowań po napojach, ciastkach, cukierkach, chipsach, z kubeczków jednorazowych i innych materiałów przeznaczonych do recyklingu, klasa 4a wykonała EKO-DRZEWKO na konkurs czytelniczy organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. EKO- DRZEWKO to imitacja malutkiej choineczki skąpca Scrooge z książki autorstwa Karola Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”.