Program "DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"

Uśmiech ma wielką moc - mamy nadzieję, często się uśmiechać………

Zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia jamy ustnej oraz całego organizmu.

Dzieci, które mają zadbane zęby chętniej się uśmiechają i czują się pewniej w kontaktach z rówieśnikami.

Umiejętność dbania o higienę jamy ustnej powinna być rozwijana od najmłodszych lat w domu i w szkole w ramach edukacji zdrowotnej oraz programów profilaktycznych .

W naszej szkole w ramach edukacji zdrowotnej w klasach I-III od X 2022 roku realizowany jest program DZIEL SIĘ UŚMIECHEM, którego celem jest kształtowanie postaw pro-zdrowotnych, w tym wdrożenie do zachowań higienicznych bezpiecznych dla zdrowia oraz ugruntowanie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania się i korzyści zdrowotnych płynących z aktywności fizycznej

Program powstał w wyniku współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża przy współpracy Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.