Przyroda w obiektywie - zajęcia terenowe w klasach czwartych

Dnia 18 października i 2 listopada 2022r. uczniowie klasy 4b i 4a na lekcjach przyrody uczyli się rozpoznawać drzewa liściaste w okolicy szkoły.

Podczas lekcji w terenie przyglądali się drzewom, zbierali liście i owoce. Niektórzy postanowili wykonać album liści i to zrobili wcześniej odpowiednio przygotowując materiały

Dnia 8 listopada 2022r. uczniowie 4b wykonali zdjęcia liści i owoców zebranych podczas lekcji w terenie, a następnie prezentację multimedialną. Ta pomoc dydaktyczna pozwoli powtórzyć i utrwalić umiejętność rozpoznawania gatunków drzew po liściach i owocach nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja zajęciom w terenie.

Zajęcia odbyły się z zastosowaniem aparatu fotograficznego zakupionego z programu "Laboratoria Przyszłości".

Uczniowie klas 4 i nauczyciel przyrody Małgorzata Bieganowska