„Zdrowe śniadanko” na godzinie wychowawczej w klasie VIb

Klasa VIb na godzinie wychowawczej przygotowała pyszne i zdrowe śniadanko. Do przygotowania koktajli i naleśników uczniowie użyli sprzętu AGD zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

Przed przystąpieniem do pracy „mali kucharze” zostali zapoznani z  zasadami bhp obowiązującymi podczas korzystania ze sprzętu elektronicznego. Uczniowie chętnie przystąpili do przygotowywania posiłków. Różnorodne owoce: truskawki, pomarańcze, banany, jabłka umożliwiły przyrządzenie przepysznych, kolorowych, ale przede wszystkim zdrowych koktajli. Po napojach przyszedł czas na naleśniki. Każda grupa przygotowywała je według swojego przepisu, ale wszystkie były bardzo dobre.  Nadzienia czekoladowe, z dżemów owocowych lub ze świeżych owoców to wspaniały dodatek do naleśników.

„Zdrowe śniadanie” to nie tylko temat godziny wychowawczej, ale również bardzo miło spędzony czas.