ASLAN I BIAŁA CZAROWNICA – BOHATEROWIE LEKTURY „OPOWIEŚCI Z NARNII. LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA”

W ostatnim czasie piątoklasiści, na lekcjach języka polskiego, omawiali powieść C. S. Lewisa pt. „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”. Lektura ta i praca przy niej są zawsze mile przyjmowane przez uczniów. W tym roku szkolnym dodatkowo uatrakcyjniliśmy jeden z tematów.

Przy opisie głównych bohaterów książki, uczniowie „tworzyli” postacie Aslana i Białej Czarownicy, wykorzystując długopisy 3D. Najpierw szukali potrzebnych cytatów w lekturze, odczytywali je głośno, opisywali ustnie bohaterów, a potem przeszli do żmudnej pracy wypełniania konturów filamentem. Zajęcie to przyniosło piątoklasistom wiele satysfakcji.

Praca przy pomocy długopisów 3D była możliwa dzięki realizacji w szkole projektu „Laboratoria przyszłości”. Kilka dziewczynek przyniosło również swoje prywatne pisaki.