PROFESOR AMBROŻY KLEKS TO NAUCZYCIEL NIE Z TEJ ZIEMI!

W październiku bieżącego roku uczniowie kl. 4 b omawiali na lekcjach języka polskiego swoją pierwszą lekturę – „Akademię Pana Kleksa”. Oprócz przygotowania makiet Akademii, „tworzyli” również postacie profesora Ambrożego przy pomocy długopisów 3D.

Najpierw szukali w książkach potrzebnych cytatów, odczytywali je głośno, kolorowali odpowiednio czarno – białe rysunki Kleksa, a potem… Dopiero potem zaczęła się niezła zabawa!

Uczniowie w 6. grupach „kolorowali” długopisami 3D postać nauczyciela, zgodnie z jego wyglądem zaczerpniętym z lektury. Trzy dziewczynki miały również swoje pisaki. Ile było radości i frajdy, kiedy to kontury Kleksa zaczęły się wypełniać filamentem w różnych kolorach, aż w końcu powstały całe postacie, które można było delikatnie oderwać od folii i wyeksponować wspólnie, przyklejając je do tektury klejem na gorąco.

Czwartoklasiści życzyliby sobie więcej lekcji z użyciem długopisów 3D, które zostały zakupione do szkoły w ramach realizacji projektu „Laboratoria przyszłości”.