„Wszystko o Akademii Pana Kleksa” - klasowy konkurs i prezentacja twórczości Jana Brzechwy - kl.4a (foto+video)

W październiku uczniowie klasy IV „a” uczestniczyli  w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

Realizację projektu rozpoczęliśmy już we wrześniu od wypożyczenia nowiutkich  egzemplarzy  ,,Akademii Pana Kleksa’’ Jana  Brzechwy zakupionych  w ramach ww. projektu.

Czwartoklasiści z zapałem poznawali kolejne przygody Adasia Niezgódki i niezwykłą szkołę Ambrożego Kleksa, aby w październiku na  lekcjach języka polskiego aktywnie pracować z tą niezwykłą książką. Dzieci pięknie opowiadały ulubione przygody bohaterów, tworzyły portret Ambrożego, uczestniczyły w lekcji kleksografii. Podsumowaniem wszystkich działań był klasowy konkurs - „Wszystko o Akademii Pana Kleksa” - klasowy konkurs i prezentacja twórczości Jana Brzechwy. Przygotowania trwały  kilka tygodni. 27.10 2022r. na niezwykłą lekcję do klasy IV a  przybył Pan dyrektor Jarosław Figiel, uczniowie klasy IVb, nauczyciele i niezwykły gość- Pan Ambroży Kleks wraz ze swoimi kilkoma uczniami.  Czwartoklasiści prezentowali  ulubione wiersze Jana Brzechwy, rozwiązywali zagadki, rebusy i odpowiadali  na pytania Pana Kleksa dotyczące Jana Brzechwy jego życia i twórczości oraz ,,Akademii Pana Kleksa’’. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i talentem aktorskim. Najlepszym uczniom nagrody wręczył Pan Dyrektor i Ambroży Kleks.

I miejsce- MARLENA ROSENBERG

II miejsce- LENA WITEK

III miejsce- DOMINIKA PĘTAL

Wyróżnienie- FILIP SURMA

Do uwiecznienia tych pięknych momentów wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany w ramach projektu ,, Laboratoria przyszłości’’(lampy studyjne, aparat, kamera).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  i filmiku z  tego wydarzenia.