Z wizytą u detektywa Pozytywki - kl.2b

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  klasa 2 b poznała detektywa Pozytywkę - bohatera książki Grzegorza Kasdepke. Lektura okazała się inspiracją do wielu działań.

Przez kilka dni uczniowie bardzo chętnie poznawali zagadki detektywistyczne, które miał do rozwiązania Pozytywka, sami próbowali je rozwiązywać i wyjaśnić, a nawet układali inne łamigłówki do rozwikłania. Efektem działań twórczych uczniów były piękne portrety detektywa Pozytywki, ilustracje do opowiadań, a także makiety agencji detektywistycznej „Różowe Okulary”. Podczas tworzenia uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Chętnie też rozwiązywali zadania logiczne, wykonywali zadania interaktywne, rebusy i krzyżówki.