Konkurs czytelniczy "W świecie wierszy Jana Brzechwy" - kl. II-III

Wiersze Jana Brzechwy to wiersze znane i uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Królują do dnia dzisiejszego i wciąż rozbawiają kolejne pokolenia dzieci.

W dniu 25.10.2022r. odbył się konkurs czytelniczy „W świecie wierszy Jana Brzechwy. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami kl. II-III. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test pisemny, a także krzyżówkę, w którym musieli wykazać się znajomością treści, bohaterów i tytułów znanych utworów Brzechwy. Mimo że pytania nie były najprostsze poziom konkursu był bardzo wyrównany. Część pisemna odbyła się w sali komputerowej, natomiast sprawdzenie prac i wręczenie nagród miało miejsce w bibliotece.

Konkurs poprzedziło wypożyczenie wierszy poety i zapoznanie się uczestników z ich treścią.

LAUREACI:

I miejsce – Małgorzata Kępa, kl. IIIb

II miejsce – Anna Matusiak, kl. IIa

III miejsce – Lena Pficner, kl. IIIb i Mikołaj Skiba, kl.IIIb

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Natomiast pozostali uczestnicy- drobne upominki.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu.