Projekt edukacyjny kl. 8a

Projekt edukacyjny w kl. I-VIII
 „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”…
realizowany w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

Kl. 8a - „Jest wina, będzie kara – pościg za morderczynią” – galeria postaci  i typów ludzkich
w scenkach dramowych na podstawie lektury Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

W październiku uczniowie klasy VIII „a” brali udział w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

Po wizycie w bibliotece i wypożyczeniu przez każdego ucznia nowych egzemplarzy „Balladyny” Juliusza Słowackiego (zakupionych w ramach ww. projektu) zrealizowano cykl lekcji z lekturą.

Dramat Juliusza Słowackiego bardzo podobał się młodym czytelnikom. Dzięki niemu poznali siłę chciwości, zazdrości i bogactwa. Juliusz Słowacki poruszył wiele problemów i zmusił młodych czytelników do wielu rozważań, refleksji i dyskusji. Nauczył ósmoklasistów, że nie można być chciwym i dążyć do bogactwa po trupach.

05.10.2022r. - Na zakończenie pracy z lekturą uczniowie wcielili się w postacie z „Balladyny” i przedstawili w scenkach dramowych galerię postaci i typów ludzkich zaprezentowanych w dramacie. Na uwagę zasługuje duże zaangażowanie ósmoklasistów w przygotowanie pięknych strojów, wielu rekwizytów i pomysłowej scenografii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.