Dzień Głośnego Czytania

29.09. - DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Głośne czytanie jest niepowtarzalną okazją do budowania więzi między uczniami, jak i daje okazję do wspólnego spędzenia czasu. W tym roku 29.09.2022r., na długiej przerwie kl. 3a, czytała legendę pt: „Jak utopiec Opole uratował” na podstawie książki „O krakowskich psach i kleparskich kotach”. Po przeczytaniu dzieci wymieniały się spostrzeżeniami po przeczytanym tekście.

Niewątpliwie książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe przygody i emocje.

Uczestnikom tegorocznej akcji czytelniczej serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jak najczęstszego czytania w domowym zaciszu z najbliższymi, korzystając z księgozbioru naszej biblioteki.DZIEŃ GŁ