Projekt edukacyjny

PROJEKT EDUKACYJNY „KSIĄŻKA JEST NICZYM OGRÓD, KTÓRY MOŻNA WŁOŻYĆ DO KIESZENI”. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO TEGO OGRODU”…

W naszej szkole, od miesiąca września, rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”. Serdecznie zapraszamy do tego ogrodu”… W związku z tym w obu budynkach zostały wykonane plakaty informujące uczniów o działaniach w każdym oddziale szkolnym.

Temat

Odbiorcy

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… - „Z wizytą w Akademii Pana Kleksa”.Celem projektu jest wykonanie

makiety budynku Akademii.

IX 2022

kl. 4b

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… - „Wszystko o Akademii Pana Kleksa” . Celem projektu jest klasowy konkurs i prezentacja twórczości Jana Brzechwy.

kl. 4a

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… - „Z wizytą u Detektywa Pozytywki” . Celem projektu jest wykonanie ilustracji do lektury.

kl. 2a

kl. 2b

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… - „Galeria barwnych i kontrastowych postaci w komedii Aleksandra Fredry. Celem projektu jest wcielanie się w role bohaterów „Zemsty” i przedstawianie najzabawniejszych fragmentów lektury.

kl. 7

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… -  „Jest wina, będzie kara – pościg za morderczynią”.  Celem projektu jest przedstawienie galerii postaci i typów ludzkich w scenkach dramowych na podstawie lektury Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

kl. 8a

kl. 8b

kl. 8c

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… -„Polskie miasta w baśniach i legendach” - wykorzystanie lektury Barbary Tylickiej „O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”. Celem projektu jest przeprowadzenie konkursu czytelniczego ze znajomości wybranej legendy.

XI 2022

kl. 3a

XI 2022

kl. 3b

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… -  Pasowanie na czytelnika „Zostań przyjacielem książki”. Celem projektu są odwiedziny w bibliotece szkolnej; uroczyste wręczenie zakładek i dyplomów Pasowania na czytelnika.

kl. 1a

kl. 1b

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… -  „Życzylibyśmy sobie…”.  Celem projektu jest sporządzenie listy uczniowskich życzeń inspirowanych lekturą Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo: t. 1 Czerwone drzewo”.

kl. 5a

kl. 5b

Realizacja projektu edukacyjnego „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… -  „Czego uczy nas „Opowieść wigilijna?”. Celem projektu jest:

szkicowanie karykatury człowieka dobrego,

- zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka