Bezpieczna droga do szkoły

22.09.2022r. gościliśmy w naszej szkole dzielnicowego mł.asp Krzysztofa Nickowskiego z KP Korfantów. Jak co roku pierwsze spotkanie związane było z bezpieczną drogą do i ze szkoły. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 1-3 i 4-5.  Podczas prelekcji przypomniano uczniom zasady prawidłowego zachowania na drodze. Policjant odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów i nauczycieli.

Omówiono  niebezpieczne sytuacje, mogące pojawić się na drodze. Przypominano najważniejsze zasady ruchu drogowego:

1. Do szkoły idź zawsze główną drogą!
  2. Jeżeli nie ma chodnika idź poboczem z lewej strony jezdni!
  3. Przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, na pasach i zawsze na zielonym świetle!
  4. Jeśli chcesz przejść przez jezdnię w miejscu, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej to zatrzymaj się, popatrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo, gdy nic nie jedzie, przechodź energicznie na drugą stronę ulicy!
  5. Jeżeli idziesz z kolegami po chodniku, to unikaj chodzenia blisko krawędzi jezdni!
  6. Jeżeli idziesz z kolegami poboczem jezdni to zawsze idź jeden za drugim!

Uczniowie z klas 1-3 otrzymali odblaski, dzięki którym będą widoczni i bezpieczni.

Pamiętaj! Noś odblaski!  Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny!