Warsztaty fotograficzne „Laboratoria Przyszłości”

Uczniowie klas 5 i 6 na plastyce zajmowali się rolą światłocienia i kompozycją w martwej naturze. Żeby zaobserwować to zjawisko plastyczne wymyślali swoje własne układy przedmiotów. Były one ciekawe i  kolorowe.

Dzięki wykorzystanej na  zajęciach lampie oświetleniowej studyjnej,  młodzi artyści mogli zrozumieć, w jaki sposób na zaprezentowanych przedmiotach tworzy się cień. Jak jest on potem pokazany  na obrazach wielkich mistrzów malarstwa. We wszystkich działaniach uczniów na zajęciach plastycznych ważny był pomysł, kreatywność i umiejętność odpowiedniego ujęcia w kadrach fotograficznych. Wszystkie te działania możliwe były dzięki pozyskanym pomocom z projektu „Laboratoria Przyszłości” takim jak aparat, lampa studyjna.