Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Pierwszego września odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych przybyli do budynku szkoły. Zostali tu serdecznie przywitani przez wychowawczynie, które przystroiły pierwszaki w kolorowe birety. Następnie dzieci wprowadzone zostały do sali gimnastycznej, gdzie, przy oklaskach zgromadzonych rodziców i starszych uczniów, zajęły honorowe miejsca na scenie.

Pan dyrektor Jarosław Figiel przywitał przybyłych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególne słowa skierował do najmłodszych dzieci, dla których zaczynał się czas zupełnie nowych doświadczeń edukacyjnych. W tym roku naukę w naszej szkole rozpocznie trzydzieścioro troje pierwszaków. Życzył im wielu szóstek i samych radosnych chwil wśród nowych kolegów. Pan wójt Tomasz Karpiński skierował do dzieci i ich rodziców podobne życzenia.

Pierwszaki ślubowały uroczyście dbać o dobre imię szkoły, być dobrym kolegą, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas piątych. Występy starszych kolegów bardzo spodobały się pierwszakom.

Uroczystość zakończyło wręczenie uczniom klas pierwszych słodkich rogów obfitości przygotowanych przez rodziców.

Na pamiątkę tego dnia dzieci wraz z wychowawczyniami zrobiły wspólne zdjęcie.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.