Jak wykorzystamy sprzęt w programie "Laboratoria Przyszłości"?

Laboratoria Przyszłości to Program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży w wysokości 76 200, 00 zł i wykorzystaliśmy te środki w 100%.

Z tych środków zakupiliśmy:

1. Drukarkę 3 D
  36. Wałki
  37. Klocki konstrukcyjne Gravitrax
  38. Klocki konstrukcyjne Cada

Zakupiony sprzęt posłuży do kształtowania i rozwijania umiejętności naszych uczniów. Projekt „Laboratoria Przyszłości” to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne, będzie wykorzystywany m.in. na technice, gdzie uczniowie będą wykorzystywali klocki konstrukcyjne. Dzięki nim nauczą się poprawnie konstruować pojazdy z części, oraz nauczą się korzystania z dołączonej instrukcji wykonania.

Poznając zasady zdrowej żywności i wartości odżywczych pokarmów, uczniowie będą praktycznie wykonywać wybrane posiłki: koktajle owocowe, tosty, naleśniki itp. Odbędzie się to przy wykorzystaniu blenderów kielichowych, tosterów, patelni elektrycznych, piecyków zakupionych zgodnie z programem „Laboratoria Przyszłości”.

Na informatyce uczniowie poznają jak można wydrukować model na drukarce 3D, nauczą się korzystania z klocków robotycznych, gogli 3D oraz przekonają się, w jaki sposób można wykonać rysunek długopisem 3D w praktycznym działaniu.

Na plastyce uczniowie będą wykorzystywać aparat fotograficzny i lampy studyjne do fotografii  portretowej i artystycznej.

Na muzyce wykorzystywane będą mikrofony do nagrywania piosenek wykonanych przez uczniów.

Nauczyciele wszystkich przedmiotów przez cały rok będą dostosowywali pomoce z „Laboratoriów  Przyszłości” do realizowanych przez siebie treści programowych z danego przedmiotu. Wykorzystają do tego pozyskane pomoce m. in. aparat fotograficzny, kamerę, mikrofony, lampy studyjne, stację lutowniczą.