Złożenie kwiatów pod pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych

,,Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa
do przyszłości.’’ – Józef Piłsudski

Wielu z nas pierwszy września kojarzy tylko i wyłącznie z rozpoczęciem roku szkolnego. Jednak tego dnia obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym roku jest to 83. Rocznica.
Właśnie z tej okazji co roku od lat nasza szkoła deleguje uczniów, którzy nas reprezentując oddają hołd ku pamięci poległym na wojnie składając kwiaty i zapalając znicze. Nie inaczej było i tym razem. Zaraz po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego trzech uczniów klasy siódmej wraz z opiekunem Samorządu Ucnziowskiego wybrało się pod Pomnik Martyrologii Jeńców Wojennych, gdzie złożyli kwiaty. Oczywiście nie zabrakło również Pana Wójta gminy, przedstawicieli innych szkół, reprezentacji leśników, policji, straży granicznej oraz Pani dyrektor łambinowickiego muzeum, która powiedziała parę słów o miejscu, w którym odbywała się cała uroczystość. Chwilę później w ciszy wszyscy złożyli kwiaty i zapalone znicze.

tekst: ucz.M.Mazurek