Poznajemy swoje prawa.

W pierwszych dniach listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy tydzień Praw Dziecka. Wszyscy uczniowie, mieli okazję zapoznać się z podstawowymi i najbardziej ważnymi prawami jakie przysługują ludziom w ich wieku. To bardzo ważna sprawa, aby wiedzieć, co dziecom wolno, czego mogą się domagać i jakie przepisy prawa mogą je chronić w sytuacjach zagrożenia. Każdy mógł się przekonać, że dzieci pod każdą szerokością geograficzną powinny być traktowane jednakowo, czyli z poszanowaniem i godnością. Jednak dzięki naszym zajęciom uczniowie dowiedzieli się, że niestety nie wszędzie respektuje się te przepisy.

Podczas tych obchodów, prowadzone były zajęcia, które praktycznie pokazały jakie prawa mają mali obywalete świata. Jedno z najważniejszych, to prawo do życia w pokoju, możliwość korzystania z edukacji, wypoczynku i pełnej miłości opieki dorosłych. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali swój pierwszy dowód osobisty, zapamiętując w ten sosób datę i miejsce urodzenia, kraj pochodzenia oraz narodowość. Dowiedzieli się w ten sposób, że mają prawo do własnej tożsamości , ale również swobody wyznania i odrębności kulturowej.