Wycieczka klas siódmych do Nysy - realizacja innowacji pedagogicznej

Klasy siódme 6 czerwca uczestniczyły w wycieczce do Nysy w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Nysa – przykładem skarbnicy wiedzy o przeszłości”. Autor i realizator: Agnieszka Synowiec. Termin realizacji: rok szkolny 2021-2022. Zajęcia edukacyjne objęte innowacją: historia, godzina z wychowawcą.

Adresaci innowacji: uczniowie klasy VII a, VII b, VII c. Nauczyciele współpracujący przy realizacji innowacji: wychowawcy klas VII Pani Beata Urzędowska i Pani Małgorzata Mazurska .
Głównym celem innowacji było poznanie i poszerzenie wiedzy historycznej na kanwie dziejów Nysy oraz na podstawie jej zabytków.
Uczniowie podczas zajęć poznali historię Nysy oraz cechy architektury gotyckiej, renesansowej, barokowej w nyskiej katedrze, kościele Piotra i Pawła. Wycieczka utrwalała wiedzę i sprawdzała wiadomości uczniów w praktyce. Informacje pozyskane podczas zajęć i wycieczki pozwoliły poszerzyć uczniom wiedzę z zakresu naszej małej ojczyzny w myśl słów Norwida: „Lecz aby drogę mierzyć przyszłą, trzeba nam pomnieć, skąd się wyszło”.