Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas ósmych

"(...)takie chwile jak te
Nie zdarzają się zbyt często
Takie chwile jak te
To nasze zwycięstwo"

Uroczyste  zakończenia roku szkolnego2021/2022, które miało miejsce 24 czerwca 2022r. zgromadziło uczniów klas ósmych i siódmych,  rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Polski.

Dyrektor Szkoły Pan Jarosław Figiel podsumował  rok szkolny 2021/2022, przybliżył najważniejsze osiągnięcia uczniów oraz podziękował rodzicom, organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom szkoły za współpracę i zaangażowanie.

Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem dla tych uczniów klas siódmych, którzy w zakończonym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu.

Otrzymali oni również stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Po uroczystym przekazaniu sztandaru uczniom z klasy VII b, wychowawcy klas Pani Edyta Figiel i i Pani Małgorzata Bieganowska wraz z  Dyrektorem Szkoły wręczyli świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.
Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem odebrali świadectwa z rąk Dyrektora, a ich rodzice listy gratulacyjne z rąk Pana  Tomasza Karpińskiego -Wójta Gminy Łambinowice.

Absolwentom wręczono również  stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz nagrody laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz zawodów sportowych z klas ósmych i siódmych.

Na zakończenie uroczystości Absolwenci naszej szkoły oraz uczniowie klasy IVb, VIIb zaprosili zebranych na  część artystyczną pt. " Czekoladki dla duszy" przygotowaną pod kierunkiem Pani Violety Junki. Wszyscy spotkali się na balu u Rafała Webera. Czwartoklasiści i siódmoklasiści przygotowali niespodzianki dla uczniów klas ósmych. Najważniejszą z nich był magiczny kosz z czekoladkami dla ....duszy. Te czekoladki, to oprócz słodkości drogowskazy -"złote myśli", którymi Absolwenci Publicznej Szkoły w Łambinowicach mogą kierować się w życiu.

Jeden z drogowskazów brzmiał:

" Jeśli potrafisz o czymś marzyć,

to potrafisz tego dokonać"

Uczniowie  klas ósmych i ich Rodzice  w pięknych słowach podziękowali Pedagogom za przekazywanie wiedzy oraz za to, że nauczyli ich: wrażliwości, empatii, uczciwości, odwagi, siły, szacunku, czułości, sprawiedliwości, patriotyzmu, asertywności. Podziękowania  skierowali również do wszystkich  Pracowników  Szkoły.

Nie zabrakło łez wzruszenia, pożegnania bywają trudne. Z najlepszymi życzeniami od wszystkich. Absolwenci  idą w świat…