MISTRZOWIE ORTOGRAFII WYBRANI !!!

Dziś po dyktandzie w szkole
Wrócił Jerzyk, do domu markotny.
Ziewał, ziewał — i zdrzemnął się przy stole,
Bo i dzień był jakiś senny i słotny.
I przyszły do Jerzyka trzy słówka:
"Brzózka", "Jabłko" i "Główka"
I powiedziały:

- Jestem Brzózka, nie "bżuska".
- Jestem Jabłko, nie "japko".
- Jestem Główka, nie "głufka

Na samym początku czerwca na uczniów czekało nie lada wyzwanie! !!

Konkurs ortograficzny to świetna okazja, aby wykazać się znajomością zasad ortograficznych, a przede wszystkim umiejętnością wykorzystywania ich w praktyce. Uczniowie mierzyli się z różnymi dyktandami i jestem niemal pewna, że wielu dorosłych nie rozwiązałoby ich na sto procent.

Ilu z nas nie zastanawiało się kiedyś, w trakcie pisania jakiegoś tekstu  ,,rzeżucha czy żerzucha?” albo ,,herbata czy cherbata?”. Pewnie nie raz napotkaliście na taki problem i musieliście sięgnąć do słownika. Cóż, nasi uczniowie musieli się z tym zmierzyć i stanąć twarzą w twarz z tekstami najeżonymi trudnościami ortograficznymi. Nasze Panie polonistki przygotowały dla nas ciekawe dyktanda , a wśród nich tekst ,,Odważny marynarz Jerzy”.  Uczestnicy konkursu musieli bardzo się napracować, aby odnieść sukces. Przedstawiciele starszych klas zmagali się z elektroniczną wersją dyktand.

Uwaga! Uwaga! Nadszedł moment ogłoszenia wyników.

OTO NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Klasy IV

1. Aleksander Tataruch – kl. IV b

2. Maja Stefanicka – kl. IVb

3. Oliwia Gandziała – kl. IVa

Klasy V

1. Anna Browarska – kl. V b

2. Filip Padalczyk – kl. V b

3. Milena Szeremeta – kl. V a

1. Maja Mazurek – kl. VI a

2. Borys Koteluk – kl. VI a

3. Emilia Cichy – kl. VII c

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy !!!!

Jeśli chcecie sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie, poniżej znajdziecie link do strony :)

tekst: ucz.Maja Mazurek, kl.VIa