klasa II a - Gospodarz szkoły w maju

W maju klasa IIa ponownie została gospodarzem szkoły. Tym razem zaproponowaliśmy  naszym kolegom i koleżankom dzień, w którym „królowały paski”. Większość uczniów w swojej garderobie odszukała odpowiedni strój i w szkole zrobiło się bardzo kolorowo.

Miesiąc maj jest miesiącem książki i czytelnictwa.

Dlatego też pod hasłem „Druga klas czyta dzieciom” chcieliśmy zachęcić uczniów klas I-III do częstego wypożyczania i czytania książek przez cały rok. W dniach 30-31.05.2022r. Amelka, Kaja i Olek zaprezentowali wybrane przez siebie rozdziały znanych i lubianych lektur szkolnych. Odwiedzili swoje koleżanki i kolegów płynnie i ciekawie czytając fragmenty, np. „Dzieci z Bullerbyn” i inne tytuły lektur kl. I-III.
Dzieci nie tylko czytały, ale również wyrażały emocje i uczucia właśnie przez sposób czytania.