Konkurs czytelniczy „I kto to mówi?...”

W dniu 6 czerwca 2022r. odbył się konkurs czytelniczy dla klas 4-8. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży naszej szkoły. Na gazetce przed biblioteką umieszczone zostały fragmenty lektur, uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z nimi.

Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Lider drużyny losował opis, a po chwili konsultacji z grupą udzielał odpowiedzi odnośnie tytułu, autora i bohatera książki, w ten sposób zdobywając punkty. Chociaż rywalizacja była zaciekła, nikt nie mógł dorównać drużynie z klasy 7c, której udało się zebrać największą ilość punktów. Wszystkim jednak należą się gratulacje i pochwały.

I miejsce klasa 7c w składzie: Julia Jadczyk, Emilia Jarosz, Nikola Zalewska.

II miejsce klasa 8b w składzie: Marlena Luda, Alicja Płóciennik-Łapka, Jakub Robótka.

III miejsce klasa 5a w składzie: Julia Kania, Natalia Vogt, Kacper Borek.