Przygotowania do karty rowerowej

W ramach lekcji techniki uczniowie klas czwartych przez cały rok przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Poznawali zasady ruchu drogowego, znaki, przepisy. Jest to wiedza,  która jest niezbędna do bezpiecznego poruszania się na drodze.

W maju uczniowie także ćwiczyli praktyczną jazdę na rowerze na boisku „Orlik”, wykonując określone manewry. Zostali oni zapoznani  z zasadami przejazdu przez skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, oraz przez  skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Uczniowie ćwiczyli także przygotowanie roweru do jazdy.  Właściwe zachowanie zasad podczas przejazdu przez skrzyżowanie, oraz prawidłowa postawa na rowerze to praktyczne umiejętności, które były istotną częścią  nauki o ruchu drogowym.