77. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf

17 marce 2022 odbyłt sie obchody 77. rocznicy wyzwolenia Stalagu344 Lamsdorf. Tego dnia delegacja przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego reprezentująca naszą szkołę w składzie: Dominika Luda i Marlena Luda wraz z opiekunem panią Anna Mazurek oddała hołd składając kwiaty i znicze pod Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych.

Obchody rozpoczęły się o godz.13. Wysłychaliśmy tam przemówień, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - pana Piotra Glińskiego oraz przedstawicieli różnych religii. Około godz.14 przemieściliśmy się na teren Stalagu 318/VIIF (344) Lamsdorf. Tam odbyło się odsłonięcie nowej ekspozycji plenerowej pt. "Miejsce z blizną". Została ona przygowana przez pracowników Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Następnie poszczególne grupy zostały oprowadzone przez przewodników po poobozow fragmencie Stalagu 344 Lamsdorf.

teskt: ucz. Dominika i Marlena Luda