Klasa 6a gospodarzem szkoły w lutym

Luty jest jednym z najbardziej wyczekiwanych miesięcy. Głownie ze względu na czternastego lutego, kiedy to odbywa się święto zakochanych. Dzisiaj jednak, opowiemy wam co nieco o gospodarowaniu szkoły przez klasę VIa.

Atrakcje zaczęły się we wtorek, kiedy to dziewczyny z naszej klasy rozpoczęły puszczanie piosenek na szkolnym korytarzu na pierwszym piętrze. W repertuarze można było znaleźć takie pozycje jak ,,Macarena”, ,,Kaczuszki” czy ,,Belgijka”, którą uwielbiają uczniowie. Z wielką satysfakcją patrzyliśmy, jak szkoła budzi się ze swojego monotonnego snu i rzuca się w wir tańca. Ponadto, sami uczniowie proponowali owe piosenki z dzieciństwa, do których chętnie tańczyli. Oczywiście, nie zabrakło kolorowego zabarwienia. W każdy dzień tygodnia uczniowie ubierali się we wskazaną barwę. We wtorek był to niebieski. W środę zielony, ponieważ właśnie na ten dzień przypadał Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Sam kolor w tym dniu miał trochę więcej znaczenia, niż mogłoby się wydawać, ponieważ oznacza on nadzieję, co idealnie nam pasowało. W czwartek był różowy, a w piątek czerwony, ponieważ odrabialiśmy zaległe święto zakochanych. Natomiast ostatni dzień naszego gospodarowania zakończyliśmy z przytupem. Na przerwach wszystkie klasy miały okazję, sprawdzić swoją wiedzę o najlepszym przyjacielu. Aby łatwiej było naszym detektywom odnaleźć pary przyjaciół, poprosiliśmy, aby tego dnia ubrali się podobnie. W teście oceniany był zarówno ubiór, jak i wiedza na temat przyjaciela. Po przeliczeniu wyników, z radością mogliśmy ogłosić zwycięzców. Były to uczennice klasy VIII. Oczywiście bez nagród się nie obeszło ;). Nasi nauczyciele również przyłączyli się do świętowania tego dnia poprzez założenie garderoby w kolorze białym.

Przez cały tydzień świetnie się bawiliśmy i mamy nadzieję, że inne klasy również. W przyszłości mamy w planach zorganizowanie więcej takich wydarzeń i postaramy się, aby to się udało.

Tekst: ucz.Maja Mazurek