Klasa Ib gospodarzem szkoły w lutym - Walentynki.

Święto zakochanych zajmuje ważne miejsce w kalendarzu uroczystości szkolnych. Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. W Polsce walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym tzw. walentynkę albo też obdarowujemy się prezencikami.  Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest przez dorosłych, ale również przez dzieci. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, szczęścia  i radości wspólnego przebywania, mówienia sobie dobrych słów i wykonywania drobnych gestów życzliwości.

W poniedziałek 14 lutego 2022r. obchodziliśmy walentynki w naszej szkole. Z tej okazji  wszyscy ubraliśmy się na czerwono, udekorowaliśmy również nasze klasy i korytarz szkolny czerwonymi serduszkami, zapoznaliśmy się ze zwyczajami walentynkowymi, rozmawialiśmy o przyjaźni, sympatii, miłości oraz o uczuciach jej towarzyszących, a także o tym, jak można okazywać miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Każdy uczeń przygotował czerwone serce z imieniem osoby, którą lubi. Samodzielnie wykonane serca stworzyły wystawę walentynkową i galerię osób, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień: malowaliśmy je farbami, wydzieraliśmy z wycinanki i lepiliśmy z plasteliny. Zorganizowaliśmy walentynkowy turniej a nawet wykonaliśmy walentynkowe zwierzątka z serduszek. Samorząd Szkolny przygotował dla nas słodką niespodziankę. Dziękujemy!!!
Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.